GENEL BİLGİLER

Kongre Tarihi ve Yeri
TÜSAD 40. Ulusal Kongresi - SOLUNUM 2018, 13-16 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya Sungate Otel'de gerçekleştirilecektir.

Kongre Dili
Kongre resmi dili Türkçe'dir. Eş zamanlı Türkçe - İngilizce / İngilizce - Türkçe çeviri yapılacaktır. İngilizce olarak gönderilecek bildiriler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre İnternet Adresi
www.solunum.org.tr/solunum2018

Kongre İletişim Adresi
[email protected]

Kredilendirme
Kongrenin tüm oturumları Türk Tabipler Birliği Kredilendirme Kurulu tarafindan "Sürekli Tıp Eğitimi (STE)" olarak kredilendirilecektir. Bu kredilendirme ile ilgili formları kongre çantası içerisinde bulabileceksiniz. Doldurulmuş TTB-STE formlarını ilgililere teslim edilmesini rica ederiz.

Eğitici Kurslar
TÜSAD 40. Ulusal Kongresi - SOLUNUM 2018 çerçevesinde eğitici kurslar yapılacaktır. Kurs konu ve konuşmacıları ile ilgili detaylı bilgilere kongre internet sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Solunum 2018’de kurs kayıt ücreti, kongre katılım ücretine dâhildir. Kurslar 13 Ekim 2018, 09.00’da başlayacağından konaklama talebi olan katılımcıların bu tarih ve saati göz önünde bulundurarak konaklamalarını tamamlamalarını hatırlatırız. 

Yaka Kartı
Tüm katılımcıların kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları, kongrenin sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği bilimsel kongrelerde bildiri, yayın, poster gibi bilimsel çalışma sunumunda bulunanlar ve toplantılara eğitim amaçlı katılanlar dışındaki kişilerin (eş ve/veya çocuklar), toplantı, stand ve bağlı alanlara girmesi yasaktır. Tüm katılımcıların bu kurala istisnasız olarak uymaları beklenmektedir.

Kongre İzin Yazıları
Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre izin yazıları, Kongre Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile talep eden katılımcılara gönderilecektir.

Kongre Bursları
Kongreye bildirisi kabul edilmiş ve bildiri sunumu yapacak sınırlı sayıda asistan ve hemşireye burs verilecektir. Burslar, kayıt ve konaklama katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre izin yazıları, Kongre Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile talep eden katılımcılara gönderilecektir.

Önemli Tarihler:

Kongre Tarihi 13-16 Ekim 2018
İndirimli kayıt ve konaklama için son tarih 1 Haziran 2018
Bildiri gönderimi için son tarih 8 Ağustos 2018
Copyright @ 2018 Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği. LookUs & Online Makale