• Gün

  • Saat

  • Dakika

  • Saniye

SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLAR

SOLUNUM 2021 Dijital’i duyurduğumuz andan itibaren, üyelerimizden gelen sorulardan derlenmiş sık sorulan soruları ve cevaplarının bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

S: SOLUNUM 2021 Dijital ne zaman gerçekleştirilecek?
C: Göğüs Hastalıkları Topluluğunun ilk dijital kongresi SOLUNUM 2021 Dijital, (“canlı” ve interaktif oturumlarla) Ekim ayında, yenilikçi formatı ve aşağıdaki zaman çizelgesiyle gerçekleştirilecektir. Dijital kongreye kayıt yaptıran katılımcılar tüm içeriğe 31 Aralık 2021 tarihine kadar ulaşabilecektir.

SOLUNUM 2021 Dijital
29 Ekim Cuma - 3 Kasım Çarşamba 2021


S: SOLUNUM 2021 Dijital programı ne zaman duyurulacak?
C: Programın tamamı önümüzdeki haftalarda yayınlanacaktır. Programla ilgili tüm ayrıntılar, platform ve kullanıcı bilgileri için lütfen gelecek e-postalara dikkat edin ve güncel bilgiler için düzenli olarak solunumdijital.org adresine göz atın.

S: Oturumlar interaktif olarak mı gerçekleştirilecek?
C: SOLUNUM 2021 Dijital’de canlı düzenlenecek olan oturumlarda oylama, soru-cevap ve önceden hazırlanmış anketler aracılığıyla etkileşim imkanı olacaktır.

S: SOLUNUM 2021 Dijital, daha önce ilan edilen Yüz Yüze kongre tarihleriyle aynı zamanda mı gerçekleşecek?
C: Hayır, SOLUNUM 2021 Dijital kongre platformu ilk olarak 29 Ekim-3 Kasım 2021 tarihleri arasında açık olacaktır. Ayrıca, platform ve tüm oturumlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar kongre katılımcılarının erişimine açık olacaktır.

S: SOLUNUM 2021 Dijital kongre tarihleri arasında müsait olmazsam ne olur?
C: SOLUNUM 2021 Dijital’in tüm içeriği, kayıtlı kongre katılımcıları için kongre tarihlerini takip eden 3 ay süresince, 31 Aralık 2021 tarihine kadar açık olacaktır.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’e nasıl kaydolabilirim?
C: SOLUNUM 2021 Dijital’e kayıt için daha fazla bilgiye: Kayıt Bilgileri sayfasından ulaşabilirsiniz.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’e katılmak ve kongre platformuna girmek için neye ihtiyacım var?
C: SOLUNUM 2021 Dijital’i takip etmek hiç zor değil! Dijital platforma girebilmek için iyi bir internet bağlantısı, internete bağlı bilgisayar/iPad vb cihaza ve kongreye kayıtlı olmanız yeterli. Kayıt yaptırmış olan tüm katılımcılara giriş için gerekli bilgi ve şifreleri, kongre tarihleri yaklaştığında iletilecektir.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’e kayıt yaptırdığım takdirde ne gibi içeriklere erişimim olacak?
C: SOLUNUM 2021 Dijital size bilimsel ve sosyal programın tüm bölümlerine ulaşabileceğiniz, konuşmacı fikir liderleri, diğer katılımcılar ve endüstri temsilcileri ile etkileşim içinde olabileceğiniz dijital bir deneyim sunuyor olacak. Bu kapsamda:

- Tüm canlı ve önceden kaydedilmiş bilimsel ve sosyal içerikli oturumlara erişim imkanı,
- Kendi programınızı oluşturabilir, 31 Aralık 2021’e kadar dilediğiniz içeriğe dilediğiniz yerde erişim imkanı,
- Kongreye kayıt yaptıran meslektaşlarınızla iletişim ve etkileşim imkanı,
- Bilimsel oturumları takip ederek TTB Kredilendirme puanı kazanma imkanı,
- İlginizi çeken başlıklarda sunulan sözlü sunum ve eposterlere erişim, bu bildirileri sunan meslektaşlarınıza sorular yöneltip etkileşim kurabilme imkanı,
- Oturumlar sırasında tartışmalara katılım, oylama, soru/cevap vb interaktif araçları kullanarak, diğer katılımcılar ve fikir liderleri ile etkileşim imkanı,
- Oturumlar sırasında yapılacak kısa anketlere katılarak, bilimsel program ve diğer içeriklerle ilgili geri bildirim ve dijital içeriklerin kalitesini artırmamıza katkı imkanı,
- Endüstrinin etkin olarak yer alacağı dijital stand alanını ziyaret, en güncel gelişmelerle ilgili bilgi alma ve endüstri temsilcileriyle sohbet, soru/cevap imkanı,
- SOLUNUM 2021 Dijital kongresi platformunda yapacağınız tüm etkileşimler için SOLUNUM PUAN ve sürpriz ödüller kazanma imkanı,

S: SOLUNUM 2021 Dijital’de katıldığım oturumlar için TTB kredilendirme puanı alabilecek miyim?
C: Kongre organizasyon komitesi, SOLUNUM 2021 Dijital kapsamında yer alacak bilimsel oturumların TTB Kredilendirmesi için ilgili kurumlarla görüşmektedir. Konuyla ilgili güncel bilgiye kongre internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

S: Yüz yüze kongre için planlanmış bilimsel oturumların tamamı SOLUNUM 2021 Dijital’de yer alacak mı?
C: Kongre organizasyon komitesi, Yüz Yüze gerçekleştirilmesi planlanan TÜSAD 43. Yıllık Kongresi için hazırlanan bilimsel programın eksiksiz olarak dijital kongrede yer alması için büyük çaba göstermektedir. Daha önce planlanan oturumlara ilave olarak, güncel konularda farklı canlı oturumlar da planlanmaktadır. Pratik uygulamalı olarak planlanan bazı oturumlar farklı formatta bilimsel programda yer almaya devam edecektir. Bilimsel program ve diğer güncel bilgilere kongre internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’de bildiri kitabı olacak mı?
C: Evet. SOLUNUM 2021 Dijital’de sunulmak üzere kabul edilecek olan sözlü sunum, eposter ve diğer bildiriler, “Dijital Bildiri Kitabı”nda yer alacak ve kongre internet sitesinden indirilebilecektir.

S: SOLUNUM 2021 Dijital katılım sertifikamı nasıl alabilirim?
C: Kongre bitiminde eposta ile tarafınıza gönderilecek linkte yer alan anketi doldurarak katılım sertifikanıza erişebilirsiniz. SOLUNUM 2021 Dijital’in keyfini çıkarın!

S: SOLUNUM 2021 Dijital’de sunulan sunumları bilgisayarıma indirebilir miyim?
C: Hayır, kongrede yapılacak olan sunumlar kişisel bilgisayarlara indirilemeyecektir. Ancak sunucusunun izin verdiği sözlü sunumların dosyalarına kongre internet sitesinde erişilebilecektir.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’de sunumum/konuşmam var, ne yapmalıyım?
C: Kongre sekreterliği sizinle doğrudan iletişime geçerek sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

S: Canlı yayınlanan oturumu görüntüleyemiyorum? Ne yapmalıyım?
C: Yaşamakta olduğunuz teknik problem, internet tarayıcınız ve/veya kullandığınız bilgisayarın bağlı olduğu kurum internet altyapısının güvenlik duvarı (firewall) ayarlarından kaynaklanmaktadır.

Lütfen aşağıda belirtilen kontrolleri sağlayınız:
- Canlı yayınlanan oturumu farklı bir internet tarayıcısı ile açmaya çalışın (Örnek olarak; Microsoft edge, Chrome, Firefox, etc.),
- İnternet tarayıcınızın güncel sürümüne sahip olduğunuzu kontrol edin,
- Bazı hastane, iş yerleri ve kurumların mevcut güvenlik duvar ayarları (Firewall, proxy vb), SOLUNUM 2021 Dijital Platformu’na ulaşmanızı engelleyebilir. Bu durumda farklı bir alandan bağlanmaya çalışarak tekrar deneyin,

Eğer tüm bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen canlı yayınlanan oturumları izlemekte hala sıkıntı yaşıyorsanız, unutmayın ki canlı yayınlanan oturumların kayıtları dijital platformda oturumun bitiminden hemen sonra ulaşılabilir olacaktır.

Teknik sorunlarınızla ilgili [email protected] adresinden bizimle temas kurabilirsiniz.

S: SOLUNUM 2021 Dijital’de Endüstri için stand alanı olacak mı?
C: Evet, SOLUNUM 2021 Dijital kapsamında, endüstrinin katılımcılarla etkileşim halinde olacağı bir “DİJİTAL STAND ALANI” yer alacaktır.

S: Firma olarak, SOLUNUM 2021 Dijital’de sponsorluk yapmak ve/veya dijital stand almak istiyoruz, ne yapmalıyız?
C: SOLUNUM 2021 Dijital’de yer almak isteyen tüm firmaların kongre sekreterliği ile temasa geçmeleri gerekmektedir.


Sponsorluk Hizmetleri: [email protected]

S: SOLUNUM 2021 Dijital ile ilgili diğer sorularım için ne yapmalıyım?
C: Tüm soru ve istekleriniz için kongre sekreterliği ile temasa geçebilirsiniz.

Kongre sekreterliği: [email protected]