GENEL BİLGİLER

TÜSAD Uluslararası Katılımlı 44. Yıllık Kongresi - SOLUNUM 2022 HİBRİT, 5-8 Kasım 2022 tarihlerinde HİBRİT (hem Acapulco Resort, KKTC kongre merkezinde “YÜZ YÜZE” hem de SOLUNUM DİJİTAL platformunda “DİJİTAL” ortamda takip edilecek şekilde) olarak planlanmıştır. 9-10 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek tüm oturumlar SOLUNUM DİJİTAL platformunda “DİJİTAL” ortamda takip edilecektir.

Kongre Dili
Kongre resmi dili Türkçe'dir. Eş zamanlı Türkçe - İngilizce / İngilizce - Türkçe çeviri yapılacaktır.

Kongre İnternet Adresi ve İletişim Adresi
www.solunum.org.tr/solunum2022/
[email protected]

Kredilendirme
Kongrenin tüm oturumları Türk Tabipler Birliği Kredilendirme Kurulu tarafından "Sürekli Tıp Eğitimi (STE)" olarak kredilendirilecektir. Kredi puanı değerlendirme sonrasında belli olacaktır.

Eğitici Kurslar
TÜSAD Uluslararası Katılımlı 44. Yıllık Kongresi - SOLUNUM 2022 çerçevesinde eğitici kurslar yapılacaktır. Kurs konu ve konuşmacıları ile ilgili detaylı bilgilere kongre internet sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. SOLUNUM 2022’de bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi kurs kayıt ücreti, kongre katılım ücretine dâhildir. Kurslar 5 Kasım 2022, 09.00’da başlayacağından konaklama talebi olan katılımcıların bu tarih ve saati göz önünde bulundurarak konaklamalarını tamamlamalarını hatırlatırız.

Yaka Kartı
Tüm katılımcıların kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları, kongrenin sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği bilimsel kongrelerde bildiri, yayın, poster gibi bilimsel çalışma sunumunda bulunanlar ve toplantılara eğitim amaçlı katılanlar dışındaki kişilerin (eş ve/veya çocuklar), toplantı, stand ve bağlı alanlara girmesi yasaktır. Tüm katılımcıların bu kurala istisnasız olarak uymaları beklenmektedir.

Kongre İzin Yazıları
Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre izin yazıları, Kongre Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile talep eden katılımcılara gönderilecektir

Kongre Bursları
“TÜSAD olarak genç meslektaşlarımızın akademik çalışmalarını desteklemek adına, sözlü bildiri hakemlerinin değerlendirme puanlarına göre ilk 100’e giren çalışmaların sunucu yazarlarına, kongrenin yüz yüze yapılacak kısmında kayıt, konaklama ve ulaşım desteği verilmesine karar verilmiştir.

Burs başvurusu için sözlü bildiri başlığı, bildiri referans numarası, yazarların isimleri ve kurumları ile [email protected] adresine “Burs Başvurusu” konu başlığı adı altında iletilmesi rica olunur.”

Önemli Tarihler
Kongre Tarihi : 5 Kasım - 8 Kasım 2022 – Acapulco Resort, KKTC
9-10 Kasım 2022 – SOLUNUM Dijital

Erken Ödeme Avantajlı Fiyat için Son Tarih : 15 Mayıs 2022
İndirimli Fiyatlar için Son Tarih : 1 Eylül 2022
Bildiri Gönderimi İçin Son Tarih : 15 Ağustos 2022