ÖDÜLLER

PROF. DR. MELİHA TERZİOĞLU
BİLİM ÖDÜLÜ

2022 yılı Prof. Dr. Meliha Terzioğlu Bilim Ödülü "Diffüz Parankimal Akciğer Hastalıkları ve Pulmoner Vasküler Hastalıklar" konusunda yapılmış çalışmalar arasında değerlendirme sonucunda seçilen makalenin sorumlu araştırmacısına 5.000-TL birincilik ödülü verilecektir.
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

SÖZLÜ SUNUM
BİLDİRİ ÖDÜLÜ

Kongreye gönderilen bildiriler arasında en yüksek hakem oyu alan 16 bildiri seçilerek "Editör Masası" oturumlarında sunulacaktır. Sunulan bildiriler arasından seçilecek 3 bildiriye 4.000-TL ödül verilecektir.

DİKKAT ÇEKEN
ARAŞTIRMACI ÖDÜLÜ

Editör masasında sunulmaya değer bulunan ancak sözlü sunum bildiri ödülü alamayan 7 bildiri sorumlu araştırmacısına ise "Dikkat Çeken Araştırmacı" ödülü verilecektir. Ödül İngilizce çeviri ve istatistik desteğinden oluşmaktadır.

POSTER SUNUM
BİLDİRİ ÖDÜLÜ

Kongrede sunulacak poster bildirileri arasında seçilecek bir bildiriye 3.000-TL ödül verilecektir.

EN İYİ OLGU
ÖDÜLÜ

Kongreye bildiri olarak gönderilen ilginç olgulardan en yüksek hakem oyu alan 5 bildiri seçilerek "Olgu Konseyi" oturumunda sözlü olarak sunulacaktır. Sunulan olgu bildirilerinden 1 bildiriye 2.000-TL ödül verilecektir.

EDİTÖR MASASI
NEDİR

Editör masası oturumlarında alanında deneyimli oturum başkanlarından oluşan bir kurulun yapıcı eleştirileri ve değerli yol gösterci yorumları ile çalışmaların yayımlanmaya yönelik ön hazırlık süreci tamamlanacaktır. Editör masası oturumlarında araştırmacılara sunumları için ve kurulu da yorumları için daha uzun bir süre tanınacaktır.