Tükenmeyen Nefesle

Plevra Çalışma Grubu

TÜSAD Plevra Çalışma Grubu Kuruldu
Değerli Meslektaşlarımız,

Bir uzmanlık derneği olarak faaliyet gösteren Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, halen 15 çalışma grubu ve 3 koordinasyon kurulu ile alanımızın farklı konularına ilgi duyan meslektaşlarımızın bir araya gelmesini sağlayarak onların bilimsel faaliyet ve üretimlerine katkı sunmaktadır.

Bilindiği gibi plevra hastalıkları alanımızda özel bir önem ve yere sahiptir. Ülkemiz açısından bakıldığında mezotelyoma ve tüberküloz olgularının klinik pratiğimizde sıklıkla yer alması bu özel önemi pekiştiren bir başka faktör olarak düşünülebilir. Son yıllarda girişimsel pulmonoloji alanındaki gelişmeler bizlerin plevra hastalıkları karşısındaki davranışlarını etkilemektedir. Solunum sisteminin yanı sıra hemen hemen tüm sistemlerin hastalıklarında biz göğüs hastalıkları uzmanlarının çözmesi gereken bir problem olarak karşımıza gelen plevral tutulumlar ise bu grup hastalığın multidisipliner yaklaşımgerektirmesine yol açmaktadır.

İşte tüm bu faktörler dikkate alınarak ve üyelerimiz arasında yapılan hızlı bir araştırmaya dayanarak Plevra Çalışma Grubunun derneğimiz çatısı altında kurulmasına karar verilmiştir.

Geçtiğimiz günlerde kuruluş toplantısını yapan ve yürütme kurulunu belirleyen Plevra çalışma grubumuzun duyurusunu sizlerle paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz.Yürütme kuruluna Prof.Dr.Benan Çağlayan, Prof.Dr.Deniz Köksal, Doç.Dr.Semra Bilaçeroğlu, Doç.Dr.Güntülü Ak ve Doç. Dr Cansel Atınkaya seçilmiştir.

Plevra çalışma grubuna sadece Göğüs Hastalıkları Uzmanlarının değil, başta Göğüs Cerrahları olmak üzere tüm ilgili disiplinlerin katkı sağlayacağına ve hep birlikte dayanışma içerisinde güzel işler yapacağımıza inancımız tamdır.

Plevra ve plevra hastalıklarına ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı bu gruba üye olmaya davet ediyoruz. Üye olmak için web sitemizüzerinden bilgilerinizi online olarak güncelleyebilir, destek için genel merkezimize 216 410 22 58 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ


   
Şifremi Unuttum
  

TÜSAD ÜYELİK BAŞVURUSU

ETKİNLİK TAKVİMİ

Temmuz 2024
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
 LookUs & Online Makale